Momenty Życia

Jak przemodelować pasję w pracę?

Jesteś kobietą i czujesz, że tkwisz w miejscu.
Nie wiesz, jak wykorzystać potencjał, a chcesz się rozwijać i robić ciekawe rzeczy, które dają Ci poczucie pasji tworzenia.

Jeśli na jedno z tych pytań odpowiedziałaś twierdząco, to oznacza, że jesteś tą, z którą chcemy tworzyć społeczność StartUpWoman.

Momenty Życia

Jeden z fragmentów mojej książki, w której znajdziesz autorski program mentoringu kariery. Alchemia Kariery Kobiety. Daj sobie drugą szansę! Książka bardzo osobista. Fragment mojego pamiętnika. Szkatułki z drogocennymi dla mnie skarbami.

Alchemia Kariery Kobiety jest uchwyceniem momentów naszego życia

Jest rok 2016. Udało nam się mieć to szczęście przeżycia schyłku i początku wieku i przechodzenia w przyszłość, przejścia pomiędzy wiekiem XX a XXI. Było to około półtorej dekady temu. Przełom wieków spotkał nas w momencie, kiedy dojrzewałyśmy jako obywatelki, partnerki, żony, matki, pracownice, studentki. Nasze losy wplecione są w historie wydarzeń politycznych, gospodarczych i ekonomicznych, a także kulturalnych współczesnego świata. Cieszymy się dokonaniami nauki, jakie skutkują odkryciami, polepszeniem jakości i długości naszego życia oraz poznania świata. Dzięki licznym wynalazkom usprawniamy jakość naszego życia, jednak nie zawsze usprawnianie to przekłada się na jakość relacji, w jakich żyjemy, z jakimi spotykamy się w miejscu pracy.

Jeśli zdecydowałaś się sięgnąć po Alchemię Kariery Kobiety to najprawdopodobniej dlatego, że weszłaś w wiek XXI jako aktywna zawodowo kobieta, rozpędzona od czasów studiów zdobywaniem doświadczenia zawodowego, łączeniem kariery z życiem rodzinnym, co być może nie zawsze udało się połączyć.

Dzisiaj spoglądasz na siebie, obserwujesz świat wokół i zastanawiasz się:

Czy osiągnęłam już to, czego pragnęłam?

Jak to mogła się stać, że teraz w dojrzałym wieku stoję na rozdrożu?

Czuje się bezsilna, a może i nawet sfrustrowana, jak patrzę w przyszłość.

Czy tak chciałam ułożyć sobie życie?

Czy ten pęd się nigdy nie skończy, czy tylko zmiana jest pewna i niepewność zawsze będzie mi towarzyszyć?

Czy zawsze tak już będzie?

Jedna z tych odpowiedzi nasuwa mi się, jako podpowiedź na nurtujące Ciebie pytania. Od myślenia jeszcze żadnego miasta nie zbudowano, choć powstało wiele ciekawych koncepcji zagospodarowania przestrzennego, których niewiele osób miało szansę docenić, bo nie powstały. A mogłyby, gdyby ich autor uwierzył, że warto poświecić czas na stworzenie…

kobieta deszcz gif